Winx Club Bulgaria
-Чародейки- V78g2p
Здравейте фенове на Клуб Уинкс! За да влезнете натиснете ''Вход'', а ако все още не сте се регистрирали, натиснете на бутона ''Регистрация''. Дано се забавлявате и приятно разглеждане на форума! Smile
Winx Club Bulgaria
-Чародейки- V78g2p
Здравейте фенове на Клуб Уинкс! За да влезнете натиснете ''Вход'', а ако все още не сте се регистрирали, натиснете на бутона ''Регистрация''. Дано се забавлявате и приятно разглеждане на форума! Smile
Winx Club Bulgaria
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Welcome to Winx Club's Bulgarian Fans page!
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Chat Box
Top posters
winxclub
-Чародейки- I_voting_bar-Чародейки- I_voting_bar-Чародейки- I_voting_bar 
Sunny.
-Чародейки- I_voting_bar-Чародейки- I_voting_bar-Чародейки- I_voting_bar 
dreamsformagic
-Чародейки- I_voting_bar-Чародейки- I_voting_bar-Чародейки- I_voting_bar 
winxdaphnebg
-Чародейки- I_voting_bar-Чародейки- I_voting_bar-Чародейки- I_voting_bar 
maicg
-Чародейки- I_voting_bar-Чародейки- I_voting_bar-Чародейки- I_voting_bar 
winxclubtv
-Чародейки- I_voting_bar-Чародейки- I_voting_bar-Чародейки- I_voting_bar 
♥ Bloom ♥
-Чародейки- I_voting_bar-Чародейки- I_voting_bar-Чародейки- I_voting_bar 
ashxbenzo
-Чародейки- I_voting_bar-Чародейки- I_voting_bar-Чародейки- I_voting_bar 
amore
-Чародейки- I_voting_bar-Чародейки- I_voting_bar-Чародейки- I_voting_bar 
winxclubbg
-Чародейки- I_voting_bar-Чародейки- I_voting_bar-Чародейки- I_voting_bar 
Most active topics
приключение в Alfea
Снимки от 5-ти сезон
Нови снимки - Sirenix 2D
Winx Sirenix 3D
НАКАРАЙ ТРУПА ДА ВЪРВИ
`!~MAGIC~!` - ВЕРСИЯ I
~Sunshine~
Winx Дрехи - Sailor
СНИМКИ и ГИФОВЕ
Логото на WINGS
Poll
Какво мислите за новия Хелоуински дизайн на форума?
 Страхотен е!
 Става.
 Не ми харесва!
Вижте резултатите
Latest topics
» Седем години по-късно: Ретроспекция през 2020
-Чародейки- I_icon_minitimeПон Фев 01, 2021 10:57 pm by winxclub

» НАКАРАЙ ТРУПА ДА ВЪРВИ
-Чародейки- I_icon_minitimeПон Яну 04, 2016 6:19 pm by winxclub

» `!~MAGIC~!` - ВЕРСИЯ I
-Чародейки- I_icon_minitimeПон Дек 07, 2015 6:42 pm by dreamsformagic

» Twisted (КОМЕНТАРИ)
-Чародейки- I_icon_minitimeВто Фев 17, 2015 5:30 pm by dreamsformagic

» Twisted
-Чародейки- I_icon_minitimeПон Фев 16, 2015 4:20 pm by winxclub

» Скитница-фикът
-Чародейки- I_icon_minitimeСря Сеп 03, 2014 8:12 pm by dreamsformagic

» Уинкс конкурсчета!
-Чародейки- I_icon_minitimeПет Авг 15, 2014 7:33 pm by _alitooo_

» Рисунки на уинкс
-Чародейки- I_icon_minitimeПет Авг 15, 2014 8:59 am by _alitooo_

» КЪДЕ СЕ ЗАГУБИХТЕ БЕ, ХОРА?
-Чародейки- I_icon_minitimeПет Авг 15, 2014 8:26 am by _alitooo_

» СНИМКИ и ГИФОВЕ
-Чародейки- I_icon_minitimeЧет Авг 14, 2014 10:49 am by _alitooo_

Top posting users this week
No user
Facebook
free forum

Twitter
free forum

Forum Promo
Март 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
КалендарКалендар
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
This Is Halloween

 

 -Чародейки-

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Гост
Гост
avatar



-Чародейки- Empty
ПисанеЗаглавие: -Чародейки-   -Чародейки- I_icon_minitimeСъб Ное 02, 2013 9:00 pm

Резюме:


Големият град винаги е изпълнен с изненади,особено,ако си от малко селце в подножието на планината.Новото училище също,но не и,ако от това място са започнали неща,които могат да определят живота ти.В точно такъв случай се е забъркала нашата героиня Алия.Тя е от село и в новото училище не е обект на слава.Тя се сприятелява с още три момичета-Мира,Вяра и Ана,но един ден докато са наказани те бягат и се скриват в мазето.Незнайно как момичетата активират мощна енергия и тя ги дарява със сили,за които никой друг не би си и помислил,но има и друга страна-заедно със силите енергията освобождава и чудовищата на "Ада",които ще направят всичко да превърнат света в магмена пустиня....

Главни герои:
Алия,Вяра,Мира,Ана
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост
avatar



-Чародейки- Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -Чародейки-   -Чародейки- I_icon_minitimeСъб Ное 02, 2013 9:05 pm

Глава 1
От къде започна всичко
     
  Нов град,ново даскало,нови хора,така си го представях докато гледах как табелата за родното ми селце се отдалечава в далечина и как спомените за дома,за приятелите,за любовта  остават такива,и как бавно ще се изпепелят след  време.Беше ми тъжно,понеже всичко родно,мило и свято,което  го обичах остава само,като бяло петно.
  Изведнъж почувствах нещо странно.Радиото забуботи,времето спря и изведнъж се чу странен и твърд,който изричаше тези думи:
    -Вени,дюе експектат….
И то няколко пъти,все едно искаше да ми го набие в главата,не знаех какво да правя,бях вцепенена,това бе страшно.Не можех да помръдна,мама и татко не ме чуваха,все едно бях на посред  нищото.Минаха минута-две и всичко се нормализира.Радиото си заработи,бяхме на пътя,но лицето ми бе обляло в сълзи.Мама ме попита дали ми има нещо,но  й отговорих,че съм добре и просто ми е мъчно за дома.Плаках малко и след  време,забравих.
  Вече бе залез.Оранжевото слънце се криеше зад полята и със своите лъчи ни махаше за „лека нощ“.Бях изморена от дългия път,но до града ни оставаха само няколко минути,така че издържах.Щом пристигнахме татко си включи GPS-а,за да намерим новия ни апартамент.Лутахме се,обикаляхме,но накрая го открихме и възкликнах:
  -Слава на бога!
Първото ми впечатление,щом влязох бе,че апартаментът бе само 3 стаи,баня и тоалет,но за мен важното бе да узная къде ми бе леглото.Попитах мама,а тя ми отговори:
  -Първата врата,в ляво.

Е,единственото нещо,което ми оставаше бе да се пльосна върху леглото и да заспя,всичко бе прекрасно,но докато не се появи отново този странен глас.
Върнете се в началото Go down
Sunny.
Фея Хармоникс
Фея Хармоникс
Sunny.


Брой мнения : 849
Join date : 02.12.2012

Герой
Име на героя:
Години:
Дата на раждане:

-Чародейки- Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -Чародейки-   -Чародейки- I_icon_minitimeСъб Ное 02, 2013 9:19 pm

Така, обещах критика и тя идва с пълен замах.Когато прочетох главата, първото нещо, което ми направи впечателение беше ненужния драматизъм. 

Беше ми тъжно,понеже всичко родно,мило и свято,което го обичах остава само,като бяло петно.



Това ме изнерви, определено.Твърде много безсмислена драма.Аз уважавам драмата като жанр, но пресилената е дразнеща, прито не само за мен, сигурна съм.Кулминацията, къде се развива случката с радиото можеше да я развиеш и да я направих поне двоина по убем.


Лутахме се,обикаляхме,но накрая го открихме и възкликнах:
-Слава на бога!
 




Хъмм, това беше също твърде пресилено.Това е главният ти проблем: пресилвах нещата и ги пълниш с ненужна на никой със здрав разум драма.Също така и действието се развива твърде бързо.Може малко да набиеш спирачките.Пунктуацията и правописа са добре (е имаш няколко излишни запетаики), поне доколкото видях.Само едно нещо ми извади очите.След запетайка има разстояние.Примерно: трябва да е обикаляхме, но, а не обикаляхме,но.Другото, което ме подразни беше в последното изречение.Там не трябва да има запетайка.Не звучи добре.

Добре, край с критиката, нека кажа и нещо положително:
Харесва ми начина ти на описване.Като изключим излишния драматизъм е супер!Продължавай да пишеш! Smile)
Върнете се в началото Go down
dreamsformagic
Фея Хармоникс
Фея Хармоникс
dreamsformagic


Брой мнения : 769
Join date : 30.12.2012
Age : 21
Местожителство : Darkness

Герой
Име на героя: Амилия Оуън
Години: 17
Дата на раждане: 25.12.1999

-Чародейки- Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -Чародейки-   -Чародейки- I_icon_minitimeНед Ное 03, 2013 6:02 am

Идеята ми хареса.Въпреки,че имаш някой правописни грешки главата е добре.Радвам се,че имаш желание да пишеш.Некст! :-)
Върнете се в началото Go down
http://ask.fm/scaredfromlife
winxclub
Moderator
Moderator
winxclub


Брой мнения : 884
Join date : 11.12.2012

Герой
Име на героя: Саманта Кук // Тарани Хейл // Уил Олсен
Години: 16 // 16 // 16
Дата на раждане: 12.12. // 23.03. // 07.09

-Чародейки- Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -Чародейки-   -Чародейки- I_icon_minitimeНед Ное 03, 2013 5:58 pm

Така - можеш да описваш. Това е добре - имаш потенциал и се надявам да го развиеш подобаващо.
Сега за цялостната идея на фика - струва ми се ще е малък по обем, не знам защо, и историята ще е нещо по-обикновено; смисъл не нещо по-непознато от жанровете и историйките като цяло. Smile
За първа глава - както ти казаха, драмата е силно пресилена. Този ефект се получава, само заради стремежа ти да направиш частта да изглежда по-ангажираща и читателите да останат с впечатление, че се е случило нещо важно. По-добре си развивай мисълта в по-важни сюжетни линии за фика, отколкото да се тръшкаш, че си си намерил леглото. Получава се тъпо.
Та... горе-долу добре.

П.С. Гледай правописните и пунктуационни грешки да ги оправиш.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





-Чародейки- Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -Чародейки-   -Чародейки- I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
-Чародейки-
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Winx Club Bulgaria :: Фен фикове-
Идете на: